Każdy uwielbiał siedzenie w budce, robienie min, całowanie się , ściskanie przyjaciół. W latach pięćdziesiątych, automatyczne urządzenie do zdjęć napotkało niespodziewany problem. Skargi zaczęły przychodzić ze sklepów Woolworth’a oraz innych, że ludzie, a w szczególności kobiety rozbierały się, aby zrobić intymne zdjęcia. Pary również zaczęły czuć chęć przygody za zasłonami. Jako skutek, wiele sklepów usunęło zasłony, aby zniechęcić sprośnych klientów.’

5

W Hollywood, fotobudki przykuwały uwagę. W 1953 roku, w filmie pt. „Wszyscy na Scenę” z Fredem Astaire i Cyd Charisse, Fred Astaire wykonuje numer, w którym wchodzi do środka fotobudki Photomatic, siada, rozbłyska się flesz w rytm muzyki, a aktor wychodzi tanecznym krokiem. W 1957 roku magazyn „Esquire” sprowadził jedną z fotobudek do studia fotograficznego „New Richard Avedon” w Nowym Yorku. Redakcja „Esquire” wybrała gwiazdy i zleciła studiu produkcję zdjęć. Sesja zdjęć z fotobudki, która wtedy powstała jest naprawdę oszałamiająca i zawiera zdjęcia m.in. Marilyn Monroe, Audrey Hepburn, Trumana Capote i Ethel Merman.

8

Andy Warhol był pierwszym promotorem fotobudki z zakresu sztuki. Poczynając od lat pięćdziesiątych, do sześćdziesiątych, Warhol pojmował fotobudkę jako tani i efektywny aparat do projektów graficznych. Kiedy Warhol patrzył na czarno-biały pasek zdjęć, widział go jako w pełni rozrośnięty. Tak jak ogrodnik widzi kwiat, kiedy patrzy na nasiono, Warhol widział kolory oraz zamysł ruchu, które artysta mógł osiągnąć zestawiając różne pozy z budki.

Zobacz inne wpisy związane z historią fotobudki

01. Szukając śladu
Jak wszystkich XXI- wiecznych odkrywców, moim pierwszym krokiem był komputer. W t…

02. Życie jest najlepszym nauczycielem
W roku 1894, miejscowość Omsk, na Syberii, była ucieczką do wnętrz zimnego, pięk…

03. Praca w Berlinie
Ojciec dał mu pieniądze na wyjazd do Berlina. Biorąc bilet w drugiej klasie, Anatol mu…

04. Berlin – Nowy Jork – Budapeszt – Shanghai – USA
Wszyscy klienci związani z Ameryką, którzy wchodzili do studio, aby zrobić sobie zdj…

05. Pierwsza budka…
Idea automatycznego urządzenia fotograficznego ciągnęła go dalej. Pisał on: „Kie…

06. Pierwszy milion!
Anatol osiągnął swój amerykański sen. Był rok 1926, a on spotykał się z piękną aktorką n…

07. Niecodzienne ujęcia i sława
Każdy uwielbiał siedzenie w budce, robienie min, całowanie się , ściskanie przyjaciół. W lata…

08. Różne pomysły na fotobudki
Auto-Photo w późnych latach pięćdziesiątych, chciał również wprowadzić na rynek Mo…