Anatol osiągnął swój amerykański sen. Był rok 1926, a on spotykał się z piękną aktorką niemych filmów – Ganną. W tym czasie skontaktował się z nim Henry Morganthau, wcześniejszy ambasador Stanów Zjednoczonych w Turcji. Był on również założycielem Amerykańskiego Czerwonego Krzyża. Morganthau skumał ze sobą skład dyrektorski razem z władzami, aby zaoferować Josepho kupno jego obydwu urządzeń oraz patentu na urządzenie Photomaton za 1 milion dolarów!
28 marca 1927 roku, na tytułowej stronie New York Times, pojawił się nagłówek „Urządzenie Robiące Zdjęcia Przynosi $1,000,000 Młodemu Wynalazcy”.

3

Morganthau był cytowany: Wieżę, że poprzez wynalazek Pana Josepho, możemy zrobić osobiste fotografowanie łatwiejszym oraz tańszym, dostępnym dla mas tego kraju. Proponujemy, aby zrobić w dziedzinie fotografii to, co zrobił Woolworth w dziedzinie powieści i handlu, Ford w dziedzinie motoryzacji i sieci handlowych.
Anatol przystał na milion dolarów i od razu oddał część pieniędzy dla potrzebujących w Nowym Jorku. Prasa źle na to zareagowała. Poprzez swoje Syberyjskie korzenie i fakt, że w Rosji trwała aktualnie rewolucja bolszewicka, oddawanie dużej części pieniędzy było widziane jako socjalizm. Dziennikarze nie potrafili sobie wyobrazić, aby ktoś oddał tyle pieniędzy bez żadnych celów politycznych.
W następnym roku, Josepho sprzedał swoje europejskie prawa na urządzenie Photomaton do konsorcjum angielsko-francuskiego, i dzięki temu urządzenie wędrowało do prawie każdego kraju na świecie.

Zobacz inne wpisy związane z historią fotobudki

01. Szukając śladu
Jak wszystkich XXI- wiecznych odkrywców, moim pierwszym krokiem był komputer. W t…

02. Życie jest najlepszym nauczycielem
W roku 1894, miejscowość Omsk, na Syberii, była ucieczką do wnętrz zimnego, pięk…

03. Praca w Berlinie
Ojciec dał mu pieniądze na wyjazd do Berlina. Biorąc bilet w drugiej klasie, Anatol mu…

04. Berlin – Nowy Jork – Budapeszt – Shanghai – USA
Wszyscy klienci związani z Ameryką, którzy wchodzili do studio, aby zrobić sobie zdj…

05. Pierwsza budka…
Idea automatycznego urządzenia fotograficznego ciągnęła go dalej. Pisał on: „Kie…

06. Pierwszy milion!
Anatol osiągnął swój amerykański sen. Był rok 1926, a on spotykał się z piękną aktorką n…

07. Niecodzienne ujęcia i sława
Każdy uwielbiał siedzenie w budce, robienie min, całowanie się , ściskanie przyjaciół. W lata…

08. Różne pomysły na fotobudki
Auto-Photo w późnych latach pięćdziesiątych, chciał również wprowadzić na rynek Mo…